Ma olen aru saanud, et inimesed ei mõista tihti,  milline on emase ideaalkaal enne paaritust.  Ma hakkan oma emaseid toitma kuu või kaks enne jooksuaega veidi suuremate kogustega,  kui tavaliselt. Kui jooksuaeg algab, ma tahan, et mu emased oleksid veidi kaalukamad kui tavaliselt loetakse ideaalseks näitusekonditsiooniks.  Ma tunnen,  et see on oluline. Emane peaks muidugi olema muus osas parimas konditsioonis ja hästi lihaseline. Nii et nad saavad oma tavalise koguse liikumist ja kõike muud.  Lihtsalt nad on veidi kaalukamad.  Ka siis, kui tegemist on hurdaga,  näiteks hirvekoer,  siis ka nemad peaksid olema veidi kaalukamad.  Kui nad on paaritatud, ma jätkan ekstra toitmist. Miks ma pean seda lisakaalu oluliseks?

 

On oluline meeles pidada, et reproduktsiooniprotsess ei alga paaritusega. See algab nädalaid enne paaritusega, kui munasarjades olevad folliikulid valmistuvad järgnevaks tsükliks. See on oluline põhjus, miks kasvataja ei tohiks segamini ajada ideaalset füüsilist konditsiooni atleetlikuga.  Ideaalne aretusemane peaks olema selge lihastoonusega ent samamoodi peaks tal olema võrdselt vajalik kogus keharasva. Emase keha kerge rasvaprotsendiga aitab hoida endokriinsüsteemi tervena,  tulemuseks mõjutab see reproduktsiooniprotsessi edukust. 

Enamik minu emaseid ei söö hästi paar nädalat peale paaritust. See juhtub sageli kriitilisel perioodil 3 nädala paiku.  Kui neil on veidi suurem kehakaal, ei muutu nad nõrgaks ja neil on olemas see, millega sellest halva enesetunde perioodist läbi saada isegi siis, kui nad sel ajal korralikult ei söö. Sest neil on lisarasv kehal. See on väga oluline tiine koera jaoks. Ma olen aru saanud, et kui emane on kõhn või tal ei ole piisavalt kehakaalu, siis on suurem risk, et emane jääb tühjaks või tiinus jääb pooleli kui siis, kui tal on keskmisest suurem kehakaal.  Seda seetõttu, et nendel emastel ei ole väga vajalikku kogust keharasva, mida reproduktsiooni jaoks on vaja.

Emane vajab õiget kogust keharasva selleks, et reproduktsiooniprotsess õnnestuks. Ideaalse keharasva taseme saavutamine algab nädalaid enne paaritust. Mida atleetlikum koer, seda olulisem on veenduda, et emasel on piisavalt keharasva enne paaritust. 

Vabatõlge Juha Karese blogist autori loal (originaal)